Kierunki kształcenia
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
- Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika żywienia i usług gastronomicznych należą wszystkie czynności związane z organizacją i profesjonalną obsługą przyjęć oraz imprez organizowanych we wszystkich lokalach świadczących usługi gastronomiczne, także organizowanych w warunkach nietypowych.
- Absolwent cechuje się umiejętnością tworzenia i przygotowywania nowych potraw, umiejętnością nowatorskiego dekorowania i serwowania dań. Rozwijamy pomysłowość i wyobraźnię kulinarną.
- Nauka zawodu odbywa się w renomowanych restauracjach i hotelach, krajowych i zagranicznych. Rynek usług gastronomicznych nieustannie się rozwija – wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów gastronomów. Technik żywienia i usług gastronomicznych to wymarzony kierunek kształcenia dla przyszłych szefów kuchni.
TECHNIK LOGISTYK
- Technik logistyk jest jednym z najnowocześniejszych i dobrze płatnych zawodów na rynku krajowym i zagranicznym.
- Zajmuje się transportem lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynowaniem, spedycją i przepływem towarów.
- Głównymi partnerami dla logistyków są wojsko, policja, przemysł, budownictwo, handel, transport, telekomunikacja.
- Stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, którzy potrafią podnosić konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
- Technik usług fryzjerskich to kierunek kształcenia umożliwiający zdobycie ciekawego zawodu, dobrze płatnej pracy, otwarcie własnego salonu fryzjerskiego.
- Miejscem pracy fryzjera mogą być nie tylko salony fryzjerskie, ale także miejsca, gdzie potrzebny jest specjalista od stylizacji włosów, czyli teatry, plan zdjęciowy, telewizja, studia fotograficzne.
- Rozwijamy wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Zapewniamy praktykę w Centrum Kształcenia Zawodowego i nowoczesnych pracowniach fryzjerskich, wyposażonych w niezbędne do nauki sprzęt i kosmetyki.
- Przygotowujemy do pracy w wielofunkcyjnym zakładzie fryzjersko – kosmetycznym.
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Naukę w tej szkole może podjąć uczeń, który posiada świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
Nauka w Branżowej Szkole I Stopnia trwa 3 lata i obejmuje kształcenie ogólne i zawodowe.
Szkoła Branżowa I stopnia przygotowuje wykwalifikowaną kadrę w zawodzie kucharz, sprzedawca, fryzjer, piekarz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz, lakiernik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektryk, murarz –tynkarz oraz każdym innym zawodzie w którym uczeń znajdzie praktykę.
Kształcenie ogólne odbywa się w szkole, zawodowe teoretyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy, a kształcenie zawodowe praktyczne, tzw. praktyczna nauka zawodu, odbywa się u pracodawców.
Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia i zdaniu egzaminu z jednej kwalifikacji absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a także otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe.
Absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia w celu uzyskania dyplomu technika będą mogli kontynuować naukę w dwuletniej Branżowej Szkole II Stopnia.
Ponadto absolwent Branżowej Szkoły II Stopnia uzyska wykształcenie średnie branżowe i będzie mógł przystąpić do matury.